Reklam Alanı

Reklam Alanı

Akıllı Gözlük

Reklam Alanı

Ada Çanta

Burlington

ücretsiz seri ilan sitesi

Optisyenlik Eğitimi

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Ana sayfa
|
Kurum Ödemeleri
|
İletişim
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
OPTİSYEN
 
Reçeteyle numaralı yerine güneş gözlüğü almaya son
Kategori: Ekonomi, HaberlerEklenme Tarihi: Ağu 21st, 2012Ekleyen: optisyeninsesi

2.910 izlenme
Share |
Haber baglantisi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sağlık harcamalarında vatandaşların reçeteyle numaralı gözlük yazdırıp güneş gözlüğü alma devrini bitiriyor.

Sağlık Bakanlığı ve optik sektörünün temsilcileri ile ortak yapılan çalışmalar neticesinde bu ay itibarıyla gözlük cam ve çerçeveleri için tek boyutlu barkodlardan çok daha fazla veri saklama kapasitesine sahip olan karekod uygulamasına geçildi.

Böylelikle; SGK üretici, ithalatçı ve optik mağazalarının ellerindeki stok adetlerini ve tiplerini seri şekilde takip edebilecek. Bu sayede, kaçak gözlüklerin satışı olmayacak, gözlük çerçevelerinin garanti belgesi illegal olarak çağaltılarak SGK’ya mükerrer ibraz edilemeyecek.

SGK, Türkiye’de her yıl yaklaşık 20 milyon vatandaşın gözlük cam ve çerçevesi için ortalama 300 milyon liralık fatura ödüyor.

.

.

Kaynak : http://www.sabah.com.tr/

 

Yorum Yapin “Reçeteyle numaralı yerine güneş gözlüğü almaya son”

  1. Engin PEKER diyor ki:

    Karekod uygulamasının faydalı yönlerinden biri… Bazı konularda bizler için iyi olmasa da genel anlamda uygulama oturduğunda faydamıza olacaktır. Düzgün çalışan toptancı ve optik firmaları için bu uygulama genel anlamda iyidir..

  2. Neşat ÇAĞLI diyor ki:

    Çok şükür numaralı yerine güneş gözlüğü vermeler bir bitsin çok daha güzel olacak verilmeden verilmiş gibi göstermek TÜRK ceza kanununda nitelikli hırsızlığa giriyor karekod uygulaması ile böylelikle mesleğimizin bu manada zan altında kalmasını buyuk ölçüde düzeltmiştir.

Yorum Yap

Ekonomi, Haberler Kategorisindeki Diger Haberler


Transitions
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri
optisyeninsesi

Optisyeninsesi Copyright @ 2005 Tüm hakları saklıdır.Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
OptisyeninSesi
Login