Reklam Alanı

Reklam Alanı

Akıllı Gözlük

Reklam Alanı

Ada Çanta

Burlington

ücretsiz seri ilan sitesi

Optisyenlik Eğitimi

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Ana sayfa
|
Kurum Ödemeleri
|
İletişim
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
OPTİSYEN
 
Yeniden Gözlükçülük Kursu
Kategori: Haberler, OptisyenEklenme Tarihi: Haz 10th, 2013Ekleyen: optisyeninsesi

7.490 izlenme
Share |
Haber baglantisi

ruhsatHafta içinde bir sosyal medya sitesinde yayınlanan açılacak kurs ile “Gözlükçülük Ruhsatnamesi” verilmesinin yeniden gündeme geldiği belirtilmekteydi.

Duyuruda Vergi levhası fotokopisini gönderenlerin bu kursa hak kazanacağı söylenmekteydi.

Aynı şekilde 2011 yılında da optisyenlik kursunun açılacağı ile ilgili bir duyuru yayınlanmıştı.

O tarihte bu konuyu aydınlatmak için Gözlükçüler ve Optisyenler konfederasyonu Sağlık Bakanlığından görüş istemişti.

Her yıl yüzlerce Optisyen mezun olurken, birçok üniversitede yeni optisyenlik bölümü açılırken Bakanlık aşağıdaki açıklamayı göndermişti.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü

Sayı: B.10.0.IEG.0.17.00.04/046326 03.Haziran.2011

GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER KONFEDERASYONUNA

Mithatpaşa Cad. Mithatpaşa Apt. 39/9 Kızılay/ANKARA

İlgi: 03.05.2011 tarihli ve 11/88 sayılı yazınız.

Optisyenlik mesleğine ilişkin Bakanlığımızca yeniden kurs açılıp açılmayacağını konu alan ilgi yazınız incelenmiştir. Bilindiği üzere 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun gereği 5.10.2005 ve 3.4.2006 tarihleri arasında Optisyenlik mesleğine ilişkin kurs bir defaya mahsus düzenlenmiş olup başkaca bir kurs düzenlenmesi söz konusu değildir.

Bilgilerinize rica ederim.

Dr. Ali Sait SEPTİOĞLU

Bakan a.Genel Müdür Yardımcısı

 

Yorum Yapin “Yeniden Gözlükçülük Kursu”

 1. berk diyor ki:

  Tamam arkadaşlar bu kurs açılmayacak anlaşıldı.Ama ben 14 senedir bu işi yapıyorum ve düz lise mezunu olduğum için ve 2005 teki kursada sigortam yetmediği için gidemedim.Okullar sayısaldan ve meslek lisesi çıkışlılardan alıyorlar.32 yaşımda olduğum için ders çalışsamda kafam almıyor artık.ben ne yapa bilirim bir fikri bir düşüncesi olan varmı ? Veya şöyle bir şey mantıklı olurmu ? İlla benim ve benim gibi olanların 2 sene okumasını istiyorsanız okuyalım ama okulların şartlarını biraz daha gevşete bilirmiyiz ?Devlet üniversitelerinin 8 veya 10 sene (artık ne kadar isterlerse) sigortalı olduğumuzu beyan edip yine 2 sene okusak temel dersleride alsak olurmu ? Böyle bir öneri ile çıksak yetkililerin karşısına ne dersiniz ? Yalnız sizden ricam lütfen hakaret tarzı yazı yazmayın.Saygılarımla.

 2. orhan diyor ki:

  zaman herşeyin aynasıdır.beklemek lazım.günü geldiğinde kurs açılacak.kanun ve yönetmenlikler ,kuran-ı kerim in ayetleri değil ki değiştirilmesin.kanun hükmünde çalışma yapılıp kurs açılabilir

 3. mehmet altınkaş diyor ki:

  ne güzel demiş okumak nicli arkadaş o kasaba manava diploma verenleri hala derneklerde barındırmalarına sessiz kalan diplomalı optisyen kardeşlerime sesleniyorum ya birlik olun yada o kasaplar manavlar sizi daha çok kullanır sizlerin öncelikle mesleki gelişiminizi hızlandırıp birlik olup yönetimlerin başına geçmeniz lazım.

 4. OKUMAK diyor ki:

  Sevgili gözlükçü arkadaşlarım, okuyan toplum, bilgili insanın üretilmesine en büyük yardımcıdır. Bu ülkede kasabı manavı bakkalı diploma almış bilgili kalfalar lise mezunu olamadığı için alamamıştır. Sevgili arkadaşlar sizler önce liseyi sonra üniversiteyi okuyun Mutlaka sizede bir Gün istediğiniz emeğinizin karşılığı verilecektir

 5. buğra diyor ki:

  kursun açılması şuan mümkün değil,ama burası da Türkiye ne olacağı belli olmaz.1940 yılında çıkmış bir kanun 2004 de değiştirildi.belki bu da bi zaman sonra değişebilir.ayrıca kurs çıksa ne olacak,en son kursta gördük ustalara kalfalara diye (onları kurs için kullandılar, )çıkan kursa kimler gitti kimler,optik mağazalarında çalısanların hepsi heveslenmedi mi sonra yok sigorta şartı yok parası falan filan,neyse uzun lafın kısası kalfa arkadaşlarımın çoğu kursa katılamadı.yarın kurs açılsa farklı mı olacak sanıyorsunuz.işyeri sahipleri mağza sayılarına yenilerini ekleyecekler.

 6. mehmet altınkaş diyor ki:

  tabiki kurs açılması mümkün değil ama bazı arkadaşların usluplarına dikkat etmesi lazım eğer bir kurumu temsil ediyorsanız konuşurken adaplı olacaksınız yoksa o kurumda ne aslanlar vardı asıp kesip gürleyen şimdi pısırık kedi oldu hepsi ben genede diğer yönetici arkadaşlarımın ateşli yöneticileri birazdaha sukunetli yorumlar yapmaya ikna edeceğine inanarak fazla birşey demek istemiyorum olmayacak yapılmayacak vesaire emir kipleri yakışmamış ayrıca TÜRKİYEDE yaşıyoruz yarın sabah ne olur bilinme buda akıllarda olsun ….

  KONUŞMASINI BİLİYORSAN KONUŞ İLHAM ALSINLAR
  KONUŞMASINI BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR…..!!!!

 7. sipahi diyor ki:

  bu kurs açılırsa hak eden gözlükçü kardeşlerimiz diplomalarını alırsa ve mesul müdürlük kalkarsa çok iyi olur ozaman diplomasını kimse kirayada veremez…

 8. can diyor ki:

  Bu kursun açılmasından optisyen kardeşler neden bu kadar rahatsız.diploman var nasılsa dükkan aç olmazmı olmaz çünkü riske giremez

 9. TUBA YILDIRIM diyor ki:

  Bunların hiçbirisi olmayacak. KURS MURS YOK…İSTERSENİZ İYİCE TİFTİK TİFTİK EDİN MEVZUATI… HİÇ BİR ŞEY ÇIKMAYACAK :)

  • orhun diyor ki:

   Bildiğim kadarıyla yapılmaya çalışılan şey kurs açmak değil,üniversite bünyesinde 2 yıllık uzaktan eğitim şeklinde üniversite eğitimidir.
   Eğitim alma hakkı anayasal bir haktır,eğer mevzuat uygun olursada yapılmasında bir sakınca yoktur diye düşünüyorum.

 10. ALİ diyor ki:

  Bu insanlara köstek degil destek olmalarınızı beklerdim… ne yazık

 11. mehmet diyor ki:

  Bu kurs açılacakmı? yoksa mesul müdürle çalışanlara bu gözlükçülük ruhsatı verilecekmi?

Yorum Yap

Haberler, Optisyen Kategorisindeki Diger Haberler


Transitions
Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri
optisyeninsesi

Optisyeninsesi Copyright @ 2005 Tüm hakları saklıdır.Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
OptisyeninSesi
Login